Uvedla to ve svém zpravodajství komerční televize Nova. Vedení královéhradecké firmy ale tvrdí, že jde o vymyšlené dluhy. „Je to zcela neoprávněné, naše firma plní pohledávky ke svým odběratelům, během třech let jsme stáhli naše dluhy o 240 milionů korun,“ uvedla ředitelka společnosti Petrof Zuzana Petrofová-Ceralová.

O tom, jestli Petrof půjde do konkurzu, se rozhodne už v úterý. „Z obsahu spisu zatím není patrné, zda jsou vůbec splněny podmínky pro vyhlášení konkurzu,“ říká mluvčí královéhradeckého krajského soudu Michal Strnad.Petrof prý americké firmě GIC neuhradil některé deset let staré reklamace celkem asi za dva miliony korun. Podle majitelky Petrofu ale společnost žádné peníze firmě GIC nedluží.

Za celou kauzou podle ní stojí úmysl Earla Matzkina vyrábět pod značkou Petrof piana v Asii. Tím by ale značka Petrof podle vedení společnosti ohromným způsobem utrpěla.

Firma Petrof je nejvýznamnějším výrobcem pian v Evropě. Ročně jich vyrobí asi sedm tisíc a vyveze je do sedmdesáti zemí celého světa.
Petrof se po předchozích ztrátách v roce 2005 vrátil do zisku. Firma tehdy dosáhla čistého zisku asi dva a půl milionu korun, zatímco v roce 2004 prodělala šestasedmdesát milionů korun. Pro rok 2006 královéhradecký Petrof očekával zisk kolem dvaceti milionů korun.