Třiapadesátiletý muž na sebe policii sám upozornil. Od stánku s alkoholem totiž jel pomalu a velmi nejistě. Páteční večer 21. července si třiapadesátiletý muž zpříjemnil popíjením alkoholu v kiosku. Poté však společensky unavený usedl za volant a velmi pomalou a nejistou jízdou vyrazil do ulic Slatiňan.

"Když řidič ve zpětném zrcátku zaregistroval policejní vozidlo, sjel z naplánované trasy do vedlejší ulice. Ani tento manévr mu ale nepomohl policisty setřást a tak se je snažil pustit před sebe," uvedla policejní mluvčí Iveta Kopecká. Právě tento podivný styl jízdy zalarmoval pozornost policistů z obvodního oddělení v Chrudimi, kteří se ho rozhodli krátce po 21. hodině v Sečské ulici zastavit a zkontrolovat.

"Už při prvním kontaktu policisté poznali, že je řidič zřejmě pod vlivem alkoholu. V tom je utvrdilo nejen jeho chování, ale i plechovka od piva umístěná v držáku na pití. Podezření policistů hned vzápětí potvrdila dechová zkouška na alkohol, která byla pozitivní s výsledkem 1,9 promile alkoholu v dechu," dodala Kopecká.

Tragická nehoda u Třemošnice, 7.8.2023
Tragická nehoda dvou řidiček u Třemošnice. Jedna nehodu nepřežila

Policisté následně zjistili, že byl muž za stejný delikt odsouzen v Německu, kde mimo jiné dostal trest zákaz řízení motorových vozidel.

"Trest udělený jiným státem na území České republiky podle současné právní úpravy sice neplatí, nicméně odsouzení za trestný čin je pro účely našeho trestního práva platné. Což v praxi znamená, že se v České republice nedopustil trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, ale je podezřelý z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky," vysvětlila policejní mluvčí.

V případě odsouzení hrozí muži z Česka trest odnětí svobody až na tři roky, peněžitý trest nebo zákaz činnosti.

Zdroj: Policie ČR