"Pirát jel v obci po odečtu 3 km/h rychlostí 95 km/h. Dnes mu hrozí pokuta maximálně 10 tisíc korun a zákaz řízení až na rok. Od ledna už bude ale všechno jinak. S blížící se novelou silničního zákona bude za stejný přestupek hříšníkům od ledna hrozit pokuta ve výši až 25 tisíc korun a zákaz řízení až 18 měsíců. Nově přitom budou moci policisté u těchto přestupků zadržet řidičský průkaz přímo na místě," uvedla policejní mluvčí Iveta Kopecká.

Policisté z pardubického oddělení silničního dohledu muže při šílené jízdě hustě obydlenou Václavskou ulicí změřili včera krátce po 19. hodině. "Po odečtení tolerance tak 28letý řidič překročil dovolenou rychlost o 45 km/h," uvedla mluvčí.

Václavská ulice začíná na křižovatce "U Václava" u katastrálního úřadu a vede kolem nemocnice až k Presům. Hlavně první polovina ulice k městskému okruhu je hustě obydlená a i rychlost 50 km/h je zde na hraně bezpečnosti. Za nemocnicí už ale řada řidičů přidává plyn. Policisté nespecifikovali, kde přesně řidiče změřili. 

Ucpaná Palackého třída, pondělí 16:30 hodin
Tesco - nádraží: 50 minut. Chrudim se po uzavírce mostu na okruhu změnila v past

Policisté přestupek oznámili příslušnému správnímu orgánu, kde mladému muži nyní hrozí pokuta do výše 10 tisíc korun a zákaz řízení až na 12 měsíců.

"Tím hlavním důvodem pro sundání nohy z plynu ale není blížící se zpřísnění postihů, nýbrž měla by jím být zejména ohleduplnost k ostatním účastníkům silničního provozu. Výrazné překročení rychlosti může mít fatální dopad na život a zdraví vás i ostatních," dodala Kopecká.

Změřený pirát silnic ve Václavské uliciZměřený pirát silnic ve Václavské uliciZdroj: Policie ČR