Hlídka strážníků objevila na zábradlí přilepenou dnem vzhůru zřejmě plastovou tubu od vitamínů, uzavřenou víčkem a omotanou černou páskou. 

Ve spolupráci republikovou policí podezřelý předmět otevřeli. Následně si mohli oddechnout, neboť se uvnitř neskrývala bomba a žádné nebezpečí kolemjdoucím nehrozilo. Muži zákona se jen stali součástí oblíbené celosvětové hry zvané Geocaching a našli takzvanou „kešku“. 

Geocaching je hra, která spočívá v hledání schránek (anglicky cache a česky překřtěných na „keše“ nebo „kešky“) ukrytých na nejrůznějších místech ve městech i přírodě. Hledači mají pouze GPS souřadnice, podle nichž musejí nejprve na místo dojít a schránku objevit. 

„Keška“ by měla obsahovat minimálně kousek papíru, na který objevitelé stvrzují svým podpisem úspěšný nález a také takzvanou „mudlokartu“ neboli informaci pro náhodného nálezce, který na schránku mimoděk narazil, o co se jedná. 

Obliba geocachingu stále roste. Autoři schránky nejen ukrývají, ale navíc k nim vymýšlejí různé příběhy a také zašifrované informace. 

Tipy na úkryty schránek lze nalézt například na stránce www.geocaching.cz. Informace k úkrytům v Chrudimi lze získat zde, nebo zde.