Policisté z Moravské Třebové vyšetřují internetový podvod, kdy se stal 52letý muž obětí podvodu při prodeji zboží na známém inzertním webovém portále.

„Na inzerát ohledně prodeje lyží mu napsal zájemce a ptal se na jejich stav. Následně prodávajícímu poslal odkaz s tím, že již za zboží zaplatil a že obdrží platbu prostřednictvím zaslaného odkazu. Po kliknutí na odkaz bylo zapotřebí uvést číslo platební karty, její platnost a CVC kód. Prodávající postupu uvěřil a potřebné údaje vyplnil,“ sdělila policejní mluvčí Andrea Muzikantová.

Aniž by to tušil, podvodník výrazně odlehčil jeho bankovnímu účtu. Bez jeho vědomí totiž odešlo několik plateb za více než 200 000 korun. Na podezřelé transakce muže upozornila bankovní úřednice. Podvod už vyšetřují kriminalisté. „Ti využili několik zákonných možností k zajištění odcizené finanční hotovosti. K tomu přispěla i rychlost oznámení poškozeného,“ dodala Muzikantová. Kriminalisté zajišťují listinné podklady a prověřují informace, které povedou k dopadení zatím neznámého podvodníka.

ČSAD chybí zaměstnanci, kteří jsou podle vedení firmy nemocní nebo v karanténě. Odbory, ale i zaměstnanci, se kterými redakce Deníku hovořila, vidí příčinu jinde.
ČSAD nejezdí, Rychnov si tak musel pro školáky objednat soukromý autobus

V tomto případě se kriminalistům podařilo peníze zajistit, bohužel ne všechny případy mají šťastný konec. „Upozorňujeme občany, aby byli při platbách v on-line prostředí obezřetní. Nereagujte na žádné zaslané linky či odkazy k uskutečnění plateb od neznámých osob a jejich prostřednictvím nezadávejte žádné údaje z platebních karet ani osobní údaje,“ upozornila policejní mluvčí. (ik)