„Kolegové v Chrasti se zabývají případem, kdy poškozený pětadvacetiletý muž z Chrudimska si přes internet objednal mobilní telefon iPhone 6S a byl podveden. Za zboží zaplatil částku 13.000 korun a domů mu přišel balíček pouze s napodobeninou uvedeného telefonu. Samozřejmě, že i prodávající z ničeho nic přestal komunikovat. V tomto případě mají kolegové podezření na pětadvacetiletého muže z Vysočiny," říká policejní mluvčí Jiří Tesař.

Druhým podobný případ řeší i policisté ve Skutči. Zde poškozená osmadvacetiletá žena oznámila, že si podala inzerát na koupi kočárku. Na tento inzerát se ozvala údajná paní Lucie. Té poškozená poslala na účet 5.000 korun. Po zaslání těchto peněz s ní prodávající přestala komunikovat. Kočárek do dnešního dne nedorazil a ani peníze nebyly vráceny.

„V obou případech se jedná o podezření z přečinu podvodu a pachatel může být za toto jednání potrestán až dvouletým odnětím svobody," dodává Jiří Tesař.

Lhala ve smlouvě

Chrudim – Sdělení o podezření ze spáchání přečinu úvěrového podvodu si v úterý na chrudimské kriminálce převzala dvacetiletá dívka. Jak uvádí policejní mluvčí Jiří Tesař, tak dotyčný si koncem roku 2015 uzavřela s finanční společností smlouvu o revolvingovém úvěru na celkovou částku 31.000 korun, na základě které si zakoupila mobilní telefon v hodnotě necelých osmadvaceti tisíc korun.

K této smlouvě obdržela podezřelá úvěrovou kartu, na kterou ještě čerpala finanční prostředky zhruba 4.500 korun. „Samozřejmě, že mladá žena byla zavázána pravidelným měsíčním splácením. To provedla pouze jednou a na následující platby až do současné doby nějak zapomínala. Navíc bylo zjištěno, že v uzavřené smlouvě uvedla podezřelá nepravdivé údaje o svém zaměstnavateli a výši měsíčního příjmu," dodává Tesař.

Za podvodem nabytých 31 000 korun mladé dámě hrozí až dva roky za mřížemi.