Díky sociálním sítím, kam i jeho rodina umístila informaci o jeho odchodu, vše rychle věděli jejich přátelé. Jeden z nich pohřešovaného potkal v Pardubicích, oslovil ho, nabídl odvoz domů, s čímž dotyčný souhlasil.

Další pohřešovanou byla slečna mladší 15let, která se doma nepohodla s maminkou a odešla pryč. Její matka neměla tušení, kde se nachází a o dceřiném odchodu z domu do chladného počasí informovala policii. Slečna se našla v nedaleké obci u její kamarádky, kde se rozhodla přespat.

„Pokud si vaše dítě přivede domů kamaráda s dotazem, zda u vás může přespat, ověřte si, jestli o tom jeho rodiče opravdu vědí. Nespokojte se pouze s dětskou zprávou, ale požadujte telefonický kontakt na zákonné zástupce nocležníka. Není to poprvé, kdy probíhalo pátrání po dítěti, které nalezlo útočiště u kamaráda a zapomnělo dospělým členům rodiny spolužáka sdělit, že jeho maminka neví kde je. Strach, obava, beznaděj a zbytečné policejní pátrání, to vše může být ušetřeno,“ vyzývá tisková mluvčí policie Eva Maturová. 

Ilustrační foto.
Výrobce drog se skrýval v chatce