Muži se vloupali do sila ve středu za bílého dne. Prohledali sklep, kde odmontovali z vodárny elektromotor a vynesli kovové předměty.

Všechno, co chtěli ukrást, pak vyndali oknem a počítali s tím, že lup prodají do sběru.

„Při činu ale byli vyrušeni majitelem objektu. Věci proto nechali, kde byly, a raději utekli,“ říká chrudimská policejní mluvčí Věra Hamáčková.

Poté byl na místo povolán psovod se čtyřletým německým ovčákem Zidanem. Pes měl prohledat objekt a najít případně schované osoby. Uvnitř ale nikdo nebyl.

Díky popisu podezřelých a zachycení pachové stopy však byli zloději přece jen dopadeni. „Zidane sledoval stopu do kolejiště směrem na Bořice, kde byly asi po 150 metrech spatřeny osoby odpovídající popisu. Byly daleko, proto se psovod rozhodl, že na ně počká v Bořicích, kam muži zjevně mířili. Vybral si šikovné místečko, kde nebyl viděn, ale odkud měl dobrý výhled na koleje. Po chvíli vyšla dvojice z kolejiště. Psovod nečekal a muže vyzval, aby se zastavili; pokud neuposlechnou, bude proti nim použit pes. Šikovný stopař Zidane pak zloděje ohlídal až do příjezdu dalších policistů,“ upřesňuje mluvčí.

Oběma výtečníkům bylo poté sděleno podezření z přečinu krádeže spáchaného ve spolupachatelství.

(ham, man)