Jakmile však vykoukla do protisměru, srazila se s protijedoucím Volkswagenem Golf. Jeho řidička nebyla připoutaná. Náraz ji katapultovat z auta ven a nakonec skončila zaklíněná mezi vozem a stromem. Ženu musel vrtulník s těžkým zraněním transportovat do hradecké nemocnice. Zbylé pasažéry, mezi nimiž byly i děti, odvezly sanitky na pozorování.

„Dopravní policisté by uvítali výpovědi jakýchkoliv svědků výše uvedeného střetu, zejména pak řidiče neznámého nákladního vozidla, kterého se řidička Fordu S-Mas údajně snažila předjet. Přihlásit se můžete na čísle 974 572 251, nebo na čísle 974 572 262. Děkujeme," žádá svědky nehody mluvčí Policie ČR Jiří Tesař.

Syn hledal v Chrudimi biologickou matku

Ve středu po desáté dopoledne se na chrudimské strážníky obrátil s prosbou o pomoc muž ze Světlé nad Sázavou, zda by mu nepomohli najít místo pobytu jeho biologické matky. Podle jeho informací dříve bydlela v Prachovicích a nyní se zdržuje kdesi v Chrudimi. Strážníci tušili, o koho by mohlo jít, a ženu po kratším pátrání skutečně našli v jedné z místních ubytoven. Matka se setkáním souhlasila a na služebně městské policie byli muži zákona svědky vřelého shledání.

Starost o bezdomovce

Chrudimské strážníky požádala ve středu kolem druhé odpoledne zdravotní sestra, zda by neprověřili zdravotní stav jedné z místních bezdomovkyň, která k nim dochází do ordinace na ošetření a již delší dobu se neukázala. Muži zákona našli ženu v pořádku. Hlídce uvedla, že si nemocné nohy ošetřuje sama a starají se o ni její kamarádi – řežou dříví na otop, zatápí v kamnech a chodí na nákup.