Policisté zaznamenali v krátké době sérii případů vloupání do vozidel, ke kterým došlo ve Skutči, v Horce, v Prosetíně, v Hlinsku a v Rosicích u Chrasti.
Kriminální policie společně s policisty jednotlivých obvodních oddělení ve Skutči, Chrasti a Hlinsku intenzívně po pachateli pátrají.

Ze 4. na 5. listopadu se neznámý pachatel vloupal do osobního vozu VW Bora, které bylo zaparkováno ve Skutči v Sládkově ulici. Rozbil okénko auta a z vozidla odcizil autorádio s navigací. Způsobil tak škodu ve výši 10 300 korun.

V obci Horka ze 4. na 5. listopadu zloděj násilím vnikl do vozidla Opel Corsa. Ze středového panelu odcizil autorádio s CD přehrávačem a pouzdro se třiceti CD. Po sobě tak zanechal škodu ve výši 4 400 korun.

Do osobních vozidel, VW Vento a Ford Mondeo, zaparkovaných před bytovou jednotkou v Prosetíně, se vloupal neznámý pachatel někdy v nočních hodinách z minulé středy na čtvrtek. U vozidel opět rozbil stahovací okénka a odcizil autorádia. Škoda činí v tomto případě 6 500 korun.

Další případ krádeže vloupáním do vozidel šetří hlinecká policie. Ze 4. na 5. listopadu v Hlinsku na Palackého ulici vnikl zloděj do vozidla Peugeot, ze kterého odcizil autorádio s přehrávačem. Ve vozidlech Mazda a Škoda Felícia, zaparkovaných v ulici Budovatelů, ho opět zajímala pouze autorádia.

Způsobená škoda se zde odhaduje na 17 600 Kč. Ve stejnou dobu v Rosicích odcizil neznámý pachatel z vozidel Hyundai Accent, VW Caddy a VW Polo další autorádia. V tomto případě způsobil škodu za 14 000 korun.