Chrudimský operační důstojník během své čtyřiadvacetihodinové služby přijal na linku 158 celkem 61 oznámení. Z toho 31 volajících využilo bezplatnou tísňovou linku po silvestrovské půlnoci. Pouze 19 telefonátů však bylo pro policisty dále využitelných.

Okolo sobotní jednadvacáté hodiny vyjížděli policisté k ohlášenému požáru. V jedné z ulic v Chrasti neznámý pachatel zapálil plastový kontejner na tříděný odpad a došlo k jeho kompletnímu shoření. Na místě zasahovali místní dobrovolní hasiči, kteří provedli uhašení kontejneru. Způsobená škoda byla vyčíslena na 25 tisíc korun.

Případ je kvalifikován jako přečin poškození cizí věci. V případě zjištění a prokázání viny, může být pachatel potrestán odnětím svobody až na jeden rok.

Během poslední dne roku 2011 došlo na silnicích okresu Chrudim ke čtyřem dopravním nehodám - haváriím, při kterých byly tři osoby lehce zraněny. Při nehodách byly způsobeny hmotné škody přesahující 400 tisíc korun. Dechové zkoušky byly u všech řidičů těchto nehod negativní.

Vozidlo opřené o strom a škoda za více než 40 tisíc korun. To je výsledek havárie osobního vozu Opel, který řídil dvaadvacetiletý muž z Třebíčska. "Krátce před jedenáctou hodinou dopolední havaroval mezi obcemi Františky a Borová a to poté, co dostal na mokré a sněhem pokryté vozovce smyk. Ten nezvládl, přejel do protisměru a následně do příkopu, kde došlo k přetočení vozidla na střechu. Při nehodě byl mladý řidič lehce zraněn a převezen do nemocnice, kde byl hospitalizován," popisuje jednu z mnoha nehod tiskový mluvčí chrudimské policie Lukáš Maier.

(lm,red)