Podle obvinění sedmačtyřicetiletý muž tento týden pobodal v Chrudimi o 11 let mladšího muže. Druhý případ se stal na Štědrý den v Hlinsku. Oběma pachatelům hrozí až 18 let ve vězení. ČTK to řekla krajská policejní mluvčí Markéta Janovská.

Sedmačtyřicetiletý muž žil s pobodaným mužem ve společné domácnosti. Jeho zdravotní stav je stabilizovaný. Státní zástupce dnes rozhodne o vzetí obviněného do vazby.

Druhý pokus o vraždu se stal na Štědrý den v Hlinsku. Čtyřiatřicetiletý muž napadl svou stejně starou manželku a jejího nového přítele. Ženu kopl do břicha, přestože věděl, že je těhotná. Přítele opakovaně bodal nožem. Pobodaného muže transportoval vrtulník do nemocnice, ženu odvezla sanitka.

„Útočník byl na místě zadržen hlídnou městské policie a posléze předán policistům. Během Štědrého dne i dne následujícího proběhla řada výslechů a jiných procesních úkonů, na jejichž konci bylo obvinění 34letého muže z pokusu vraždy a pokusu ublížení na zdraví, za což mu v případě prokázání viny hrozí až 18 let odnětí svobody,“ řekla tisková mluvčí krajské policie Markéta Janovská.

Útočník je nyní obviněn z pokusu o vraždu a ublížení na zdraví a na soud čeká od neděle ve vazbě.

(čtk, ron)