V pondělí o tom informovala Česká tisková kancelář (ČTK). Kromě politika, který si měl podle nashromážděných důkazů objednat zabití dvou mužů, byl obžalován také dvaatřicetiletý Slovák, který měl na přání Josefa Musila vraždit.

Osmačtyřicetiletý muž, který podnikal ve finančnictví a realitním poradenství, se chtěl údajně zbavit svých dvou bývalých obchodních partnerů pocházejících z východních Čech. Za jejich vraždu měl Slovákovi zaplatit dva miliony korun.

Policisté se podle ČTK zabývají také další trestnou činností, která s kauzou souvisí. Muži, které měl nájemný vrah ze Slovenska zavraždit, se podle strážců zákona podíleli společně s dalšími lidmi včetně Josefa Musila na majetkové kriminální činnosti a jejich zmizení by prý zkomplikovalo vyšetřování předchozích trestných činnů. Jak již dříve uvedla média, fungovali muži, které měl chtít nechat politik zabít, jako takzvaní bílí koně a byli tak nepohodlnými svědky.

Osmačtyřicetiletý Musil byl společně s údajným nájemným vrahem zadržen v únoru.

Počátkem března členové sdružení ODS ve Ždírci nad Doubravou odvolali Josefa Musila z funkce předsedy. Nahradil ho tehdejší místopředseda Petr Adam. Oblastní sdružení občanských demokratů v Havlíčkově Brodě se poté nechalo slyšet, že pokud se u Musila prokáže obvinění, nezůstane ani členem ODS.