Pět minut před jednou odpoledne si jeden z bezdomovců ustlal ve Václavské ulici. Jelikož věděl, kde je, kolik je zhruba hodin a mohl i bez pomoci chodit, z místa po příjezdu strážníků odešel. O půl čtvrté se strážci pořádku znovu vrátili na chrudimské vlakové nádraží, kde na ně už čekal jejich starý známý z Děčína, který tu obtěžoval cestující svým zápachem. Posléze odjel vlakem do Pardubic.

Po jedenácté večer se hlídka na nádraží vypravila do třetice. Tentokrát zde podle oznámení měl ležet muž s berlemi celý od krve. Strážníci přijeli na místo spolu se sanitkou a záchranáři odvezli raněného do nemocnice.

Ani předcházející den nebyl pro strážníky právě jednoduchý. Ve středu před půl dvanáctou večer přijeli do ulice U Stadionu, kde ležel na chodníku muž a volal o pomoc. Stěžoval si na bolesti břicha s tím, že ho tam někdo kopl. Záchranáři jej odvezli na vyšetření a posléze pustili do domácího léčení. Dotyčný se vydal přes Resselovo náměstí do Široké ulice a cestou převracel popelnice. Zachytila jej městská kamera, takže jej hlídka dopadla, udělila mu dvoutisícovou pokutu a přiměla jej nepořádek uklidit.