Verdikt trestního senátu vedeného soudcem René Tinzem zní: jeden rok vězení s podmíněným odkladem na dva roky. Obžalovaný se vzdal práva na odvolání, státní žalobce si k rozhodnutí ponechal zákonem stanovenou lhůtu.

Svérázný fotograf

Soud uznal za prokázaný jen první z trestných činů. Toho se Bohuněk dopustil, když během pitky se svými známými využil jejich nepozornosti a fotoaparátem pořídil několik vyzývavých snímků odkrytých genitálií jejich pětileté dcery. Snímky se pak omylem dostaly na počítačovém pevném disku až k Bohuňkově známému, který ho poté udal.

Při posuzování uvedeného skutku vzal soudce v úvahu, že Bohuněk, který prý snímky pořídil toliko v jediném případě a v opilosti, s nimi již dál nemanipuloval a vědomě je nešířil. Šlo tedy pouze o ojedinělý exces.

Přísněji posuzované pohlavní zneužívání nebylo vůbec prokázáno. Obžalovaný připustil, že se v minulosti děvčátka intimněji dotýkal, když otíral její genitálie. Hájil se však tím, že tak činil jen kvůli pečlivému omytí pokáleného děvčete, k němuž mělo dojít během noci po jedné z večerních „pijatik“. A to dokonce za přítomnosti dívčina otce, jenž se ale tou dobou nemohl dceři věnovat v důsledku své značné opilosti. Šetrnější užití sprchy nebo vany bylo vyloučeno, neboť v domě, kde se událost stala, netekla tou dobou teplá ani studená voda a všichni přítomní byli odkázáni pouze na vodu z přenosné nádoby.

Posudek sexuologa

Za nevěrohodnou byla označena i výpověď poškozeného děvčete, jemuž prý bylo Bohuňkovo počínání nepříjemné a údajně si je spojovalo s pohlavním zneužitím. Soudce označil její pocity za pochopitelné, ale dívka si prý mohla dotyky obžalovaného jen mylně vykládat. Soud navíc vyslovil domněnku, že názorem dívky bylo během řízení manipulováno ze strany blíže neurčených třetích osob v jejím okolí.

Ve prospěch obžalovaného vyzněl nakonec i fakt, že podle sexuologa netrpí Miroslav Bohuněk žádnou sexuální deviací. Testy prokázaly, že ho sexuálně vzrušují výhradně dospělé ženy a ke svévolnému osahávání dívenky zřejmě neměl dostatečnou motivaci.