„Zloděj přišel do kanceláře úřednice krátce před desátou hodinou dopoledne a požadoval okopírování tří listů papíru,“ upřesnil chrudimský policejní mluvčí Lukáš Maier. Žena sdělila muži, kolik si má připravit peněz, a odešla do vedlejší místnosti ke kopírce.

„Když se po pár minutách vrátila zpět, tak jí muž předal bankovku v hodnotě 200 korun. Pracovnice sáhla pod stůl a vytáhla plastovou dózu, která sloužila pro ukládání finanční hotovosti obce. Z této dózy vrátila muži nazpět a ten krátce poté místnost opustil,“ dodal mluvčí.

Neuplynulo však ani pět minut a tentýž muž stál v kanceláři úřednice znovu a opět požadoval další kopie. Žena bez obav odešla ke kopírce, aniž by tušila nějaký problém. Ten se ukázal záhy. Jen co se vrátila po několika minutách zpět, muž už v kanceláři nebyl. Chvíli tedy počkala, zda se nevrátí. Když však stále nešel, tak jí vše začalo být podezřelé, a proto se podívala do dózy s penězi. Obálka s 33 tisíci korun v ní však už nebyla.

„Policisté doporučují všem osobám, které mají svěřenou hotovost a pracují v místech, která jsou veřejnosti přístupná, aby si uvědomily, že při své činnosti často i nevědomky ukazují místa, kde mají peníze uloženy. Proto by místnost neměly nikdy opouštět a svěřené peníze by měly mít uloženy na bezpečném místě,“ nabádá Lukáš Maier.

POPIS ZLODĚJE
Muž ve věku mezi 35 až 40 lety, štíhlé 175 cm vysoké postavy. Tmavě hnědé vlasy měl stažené do culíku s délkou po lopatky. Kulatý obličej byl pokryt dolíky, pravděpodobně po akné. Na sobě měl tmavou bundu a modré rifle.

(sir)