Před tímto mužem jsme již před časem čtenáře varovali. Milan Lupoměský ze Zaječic na Chrudimsku však stále těží ze své relativní anonymity i beztrestnosti

"Soud toho muže částečně zbavil svéprávnosti. Nesmí nakládat s penězi nebo majetkem a i pokutou je velmi těžko postižitelný. Jediné, co lze lidem doporučit je následující: Pokud vás tento člověk osloví, v žádném případě mu nesvěřujte žádné peníze. Pokud se tak přeci jen stalo, oznamte to policistům osobně nebo na linku 156 nebo 158," uvedl jeden z pardubických strážníků.

"Oslovil mě s tím, že je lékař, zůstal bez koruny na benzín a potřebuje se dostat do Karlových Varů. Jakmile jsem ale vytáhla peněženku, rázem mi z ní vytáhl dvoustovku. Ani jsem se nezmohla na protest, přece jen je to velký chlap, bála jsem se, aby mi něco neudělal," uvedla jedna z žen, která se stala obětí podvodníka známého také jako "Benzínový loudil".

„Celý život nepracoval. Co ho znám, živí se jen takhle. Buď hraje ve městě na automatech nebo v bývalé Letce mastí karty. Ve chvíli, kdy mu dojdou peníze, vydává se do ulic žebrat a vymýšlí si k tomu nejrůznější historky. Lidé mu důvěřují, protože umí dobře vystupovat a působí slušným dojmem. Peníze, které vymámí, ale vzápětí opět prohraje v hazardu. Soud ho už dokonce zbavil možnosti nakládat s majetkem,“ svěřil se nám muž, který onoho podvodníka již delší dobu velmi dobře zná.

Policisté pravidelně varují všechny občany před svěřováním finanční hotovosti neznámým osobám. Případů podvodného vylákání peněz totiž do týdne vyšetřují několik.

Známý je případ i podvodnice, která se čas od času vyskytuje na pardubickém hlavním nádraží. Jedná se o ženu, která v rukou drží cedulku, na které má napsáno, že je hluchoněmá a stala se obětí brutálního loupežného přepadení a potřebuje peníze na jízdenku. Historku o zbití několika útočníky zpravidla dokáže podpořit i pláčem. I tuhle ženu však policisté velmi dobře znají policisté nejen v Pardubicích.

"Cestuje po republice. Víme to od kolegů z Prahy, Brna, Olomouce a dalších měst. Jedná se o obyčejnou žebračku, která ale nehorázně zneužívá především lidské dobroty a soucitu. Jednou jsme tuto povedenou dámu kontrolovali v prostorách podchodu k nástupištím a opravdu mohu zodpovědně prohlásit, že dotyčná nejenže není hluchá, ale rovněž ani němá. Výrazy, kterými nás častovala poté, co jsme ji z místa vykázali, rozhodně křičela dostatečně hlasitě," uvedl jeden z pardubických policistů.