„Tomu je nyní konec," slibuje policejní mluvčí Jiří Tesař. Policisté totiž zadrželi dvojici mužů, kterou podezřívají ze spáchání série trestných činů. Měli vykrádat nebo rovnou krást auta a jednou se vloupat i do zahradního domku.

Jednomu je 32, druhému 35, jeden je za osmnáct a druhý bez dvou za dvacet. Na triku toho oba mají požehnaně. „Devět případů vloupaček do osobních vozidel a jeden případ vloupání do nákladního vozu máme objasněno. Také se nám podařilo objasnit odcizení dvou osobních vozů, kdy jeden z nich řídil i přes zákaz mladší z podezřelých. A v neposlední řadě jsme objasnili i případy vloupání do zahradního domku, odkud majiteli zmizelo pánské horské jízdní kolo, a vloupání do dílny, kde zmizely pilka na železo a dřevěný lustr," vypočítává skutky Jiří Tesař.

Z automobilů zmizely kromě již zmíněných neobvyklých předmětů také kabelka a peněženka, v jednom případě měli muži odčerpat i palivo. Škody dosahují téměř 90 tisíc korun.

Oba podezřelí nyní čelí trestnímu stíhání pro podezření z řady přečinů: krádeže, poškození cizí věci, neoprávněného užívání cizí věci, porušování domovní svobody a neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Mladší z mužů je navíc podezřelý i ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. Toho také soud poslal do vazby, a to z obavy, aby se neskrýval před spravedlností a dál nekradl. Oběma mužům hrozí až pět let vezení.