Například tento týden ve středu po třinácté hodině v Hrochově Týnci na Chrudimsku přišli do zdejší prodejny stavebnin dva neznámí muži. Mladší z nich si zakoupil zboží za 166 korun a pod záminkou, že chce koupit ještě suchou směs míchaného betonu, odešli oba s prodavačem z prodejny do haly. Tam ho starší muž zezadu chytil a přitáhl si ho k sobě. Mladší mezitím z haly odešel. Po třech minutách neznámý násilník prodavače odstrčil a utekl. Po návratu do prodejny prodavač zjistil, že z kasy byla odcizena finanční částka ve výši téměř 29 000 korun. Na Hrochovotýnecku jde již o druhé loupežné přepadení během tohoto týdne.

Rovněž na Chrudimsku v obci Podbor 6. prosince před devatenáctou hodinou došlo k loupežnému přepadení 76letého muže. Když otevřel vchodové dveře do svého bytu vběhl do chodbičky neznámý muž a křičel, že chce peníze. V jedné ruce držel pistoli, v druhé železnou tyč. Jí lupič důchodce několikrát udeřil do hlavy a ruky. Následně došlo k potyčce obou mužů, při které neznámý pachatel vystřelil z pistole. Napadený muž utrpěl tržné rány na hlavě a zranění levé ruky. Ošetřen byl v chrudimské nemocnici.

Dva výstřely padly 3. prosince v podvečer při loupežném přepadení benzinové čerpací stanice v Pardubicích–Černé za Bory. Do prodejny vešel maskovaný muž, na pokladní namířil revolver a požadoval vydání peněz. Do místnosti vešel její manžel, který na zloděje namířil legálně drženou pistoli a zpacifikoval ho. Při strkanici obou mužů vyšly dva výstřely, naštěstí nedošlo ke zranění. Nadílku pod stromeček může nyní lupič čekat u soudu v podobě trestu odnětí svobody až na deset let.

Čerpací stanice bývají častým objektem zlodějů. Je mezi nimi i jiná pardubická benzinka. Kolem půlnoci z 1. na 2. prosince tam dva maskovaní muži namířili na pokladní pistoli. Vystrašená žena jim vydala 8700 korun. Lupiči poté utekli.

Koncem listopadu si odnesl lup v podobě peněz také jiný maskovaný ozbrojený muž z čerpací stanice u královéhradeckého obchodního domu Hypernova.
Ani obchody s jiným zbožím neunikají pozornosti lupičů. V Hradci Králové si v minulých dnech ozbrojený lupič vymohl v jedné prodejně květin vydání 4600 korun, na hradeckém Slezském Předměstí pak došlo k přepadení prodejny s textilem. Lupič s pistolí v ruce si odtud odnesl 7400 korun.

Někteří pachatelé se zaměřují na okrádání osamělých lidí. Třeba v centru Svitav dva mladíci posilněni alkoholem obestoupili v noci muže. Výhrůžkami ho nutili k vydání mobilu. Přepadený to však nechtěl udělat, proto ho několikrát udeřili a na zemi zkopali. Naštěstí se objevila policejní hlídka, před kterou násilníci s ukradeným mobilem utekli. Sedmnáctiletého mladíka policie po chvíli dopadla, pro jeho devatenáctiletého kolegu si policisté došli druhý den do jeho bytu.