Podle mluvčího chrudimské policie Jiřího Tesaře zadržený je podezřelý, že 19. června v chrudimské ulici Obce Ležáků jedné chodkyni odcizil kabelku, kterou měla na rameni. Žena, kterou násilník povalil na zem, přišla o peníze, osobní doklady, mobilní telefon, klíče a platební karty. Okradená škodu vyčíslila na 8200 korun.

O dva dny později večer na Palackého třídě muž přistoupil zezadu k dvaasedmdesátileté ženě a po krátkém přetahování, kdy ji udeřil do ramene, jí ukradl kabelku a utekl. V kabelce měla peněženku s osobními doklady, finanční hotovostí, dále pak mobilní telefon, deštník a svazek klíčů. Škoda byla odhadnuta na 1300 korun.

Poté 23. června chmaták podobným způsobem oloupil čtyřiasedmdesátiletou ženu. Vzniklá škoda činí 4000 korun.

Poněkud jiný scénář měla krádež v odpoledních hodinách 26. června. „Podezřelý na jízdním kole dojel v ulici Havlíčkova ženu jedoucí taktéž na kole a při předjíždění jí z nosiče na řidítkách odcizil proutěný košík s nákupem, deštníkem, mobilním telefonem a peněženkou. Dvaasedmdesátiletá žena vyčíslila škodu na 2600 korun,“ uvedl Tesař.

Při další krádeži musel zloděj za svým lupem běžet. Dne 27. června večer doběhl na cyklostezce šedesátiletou kolařku a z nosiče na řídítkách jí sebral igelitovou tašku, ve které byla peněženka, kniha a čtyři kusy toaletního papíru.

Tento týden v úterý v době od patnácté do jednadvacáté hodiny zvládl podezřelý hned tři krádeže. Nejprve v ulici Jiráskova vystoupil z křoví před přicházející šestasedmdesátiletou stařenku, kterou obral o kabelku s věcmi. Poté v ulici Topolská přiběhl zezadu k třiašedesátileté ženě, které z ruky vytrhl igelitovou tašku s klíči a mobilním telefonem.

K poslední krádeži došlo kolem jednadvacáté hodiny v ulici Dr. Milady Horákové. Opět zezadu přiběhl k devětatřicetileté paní, která držela dvě nákupní tašky a pod levou paží peněženku. Na tu se podezřelý zaměřil a vytrhl ji. „Žena začala ihned křičet, což uslyšeli tři muži ve věku třiceti, osmadvaceti a sedmadvaceti let. Za zlodějem se rozběhli a na sídlišti U Stadionu ho zadrželi a počkali až do příjezdu policie,“ řekl mluvčí Jiří Tesař.

V případě, že bude zadrženému prokázána vina, hrozí mu u soudu trest odnětí svobody až na deset let.