Zloděj se ale tentokrát přepočítal. Když šálou a kapucí maskovaný pachatel pohrozil čerpadlářce zbraní a začal se dožadovat peněz slovy: „Dělej, ty víš, co máš dělat! “, zjistil, že v místnosti přehlédl i manžela čerpadlářky a sám se dívá do hlavně pistole. Došlo ke krátké potyčce, během které zloděj přišel o zbraň a skončil na zemi. I přesto se pokusil vykroutit a majiteli benzínky utéct. Při této potyčce si pachatel vysloužil dva výstřely. Poberta zřejmě pochopil, že další rána by už mohla směřovat přímo do něj, proto se zastavil a pod dohledem majitele tentokrát už v klidu vyčkal příjezdu policejní hlídky, která jej převezla přímo do cely předběžného zadržení.

Podle důvěryhodného zdroje je ve hře i možnost, že se může jednat o jednoho z dvojice pachatelů, kteří v noci z pondělka na úterý přepadli čeprací stanici nedaleko hlavního nádraží v Pardubicích. V obou případech byli zloději maskováni šátkem přes obličej, mluvili česky a obsluze hrozili zbraní. Ta však podle našich informací nemusí být pravá, ale mohlo by se jednat o atrapu či dětskou hračku.

"Policisté v současné době zajišťují na místě stopy. Současně probíhá i vyšetřování a výslech zadrženého. Během celého incidentu nebyl naštěstí nikdo zraněn," uvedla mluvčí pardubické policie Jana Šrajbrová. "Nadílku, kterou může zadržený muž za loupežné přepadení od soudce očekávat, bude v podobě nepodmíněného trestu ve výši od dvou do deseti let," doplnila Šrajbrová.

Jiří Sejkora, Jan Šafář