„Je to úplný nesmysl. Například my jsme v našem lázeňském městečku díky této preventivní činnosti téměř úpně vymýtili smrtelné dopravní nehody. Zatímco v minulosti byly roky, kdy na našich silnicích zemřelo i osm lidí, za poslední dva roky to byl pouze jeden. Jsem přesvědčen, že na to má vliv také měření rychlosti,“ řekl Pardubickému deníku rozhořčeně vrchní strážník Lázní Bohdanče Pavel Řehoř.

Někteří strážníci se dokonce domnívají, že toto rozhodnutí má v parlamentu a potažmo ve vládě zastřít něco jiného. „Je logické, že kolem tohoto rozhodnutí se začne hodně diskutovat. Vlna kritiky bude obrovská. A právě pod touto rouškou by se mohlo schovat něco jiného,co to nahoře zase upečou,“ řekl Deníku jeden z pardubických strážníků.

V případě, že vše projde ještě senátem a dospěje to ke konečnému rezumé, vznikne obcím a městům ještě další problém – finanční. Právě na radary či jiné měřiče rychlosti a další věci s tím spojené vynaložily obce nemalé prostředky. Například v Ústí nad Labem se v této souvislosti hovoří až o stomilionové částce. „Nás stálo toto vybavení jen asi čtvrt milionu korun. I když bychom museli tuto naši činnost ukončit, laserový radar bychom si nechali. Já ale pevně věřím, že zvítězí zdravý rozum a tento návrh neprojde. Mrtvých na silnicích snad již bylo dost!,“ řekl našemu Deníku šéf bohdanečských strážníků, který prý již podobných „nesmyslných“ návrhů zažil několik. „Navrhovalo se zrušení kamerových systémů či sloučení se státní policií. Nic z toho se naštěstí neuskutečnilo,“ dodal Pavel Řehoř.