Vedle toho musí zaplatit nezletilé dívce, již znásilnil, 200 tisíc korun. A další oběti dvacet tisíc. Ale především absolvovat sexuologickou léčbu, kterou prošel už v minulosti. Jeho poslední prohřešky totiž nebyly premiérové.

„Podle znaleckých posudků trpí sexuální deviací ve formě agresivity s prvky sadismu," řekla státní zástupkyně Lucie Žabková.

Jiří S. se před soudem nevymlouval, vše přiznal. I to bylo nakonec polehčující okolností. Původně totiž mohl dostat i dvanáctiletý trest.

„Moc mě mrzí, co jsem udělal. Chtěl bych se vrátit k přítelkyni a rodičům a žít pořádný život," prohlásil. „Nedokážu si vysvětlit, proč jsem se toho dopouštěl." Důvod je ale podle všeho jasný, Jiří S. už nedostával utlumovací injekce.

„Dokud si neuvědomíte, že je problém ve vás, tak se to nedá řešit," upozornil muže soudce Miroslav Mjartan. „Chtěl bych se léčit a dostat se z toho," reagoval Jiří S.

Nutno dodat, že i když se
v minulosti léčbě vyhýbal (a byl potrestán), v roce 2010 rozhodl soud, že už dál nemusí absolvovat další terapii.

Poté vydržel tři roky. Přitom sám tvrdil, že chtěl v léčbě pokračovat. „Bál jsem se to říct přítelkyni. Byli jsme spolu přes čtyři roky. Má dvě holky a já jsem se o ně staral," vysvětloval, proč to tak nebylo.

Násilné smilstvo v čase. Odkdy mohou být obětí i muži?
Hradec Králové -
Co je vlastně znásilnění? Všeobecná představa je odlišná od toho, co říkají české zákony.
Jiří S. je odsouzen za znásilnění, ač s dívkou, již napadl, neabsolvoval soulož.
V uvozovkách pouze ji sáhl pod kalhotky, přesto se na jeho jednání vztahuje paragraf 185 trestního zákoníku, který mu předepisuje až dvanáctiletý pobyt ve vězení.
Na výši jeho trestu má samozřejmě vliv i fakt, že znásilněná dívka byla nezletilá, tedy, že jí ještě nebylo ani patnáct let.
Pohled na tento zločin se výrazně změnil v roce 2001. Do té doby mohla být znásilněna pouze žena (dnes i muž) a navíc akt musel být klasickým pohlavním stykem.
Přinucení k orálnímu či análnímu sexu se neklasifikovalo jako znásilnění, ale většinou jako omezování osobní svobody. Proto byly tresty mnohem nižší.
Ale podívejme se ještě více do historie. Do roku 1950 bylo znásilnění nazýváno násilným smilstvem.
V té době také platil jeden dnes dost nepochopitelný zákon. Manžel se na manželce nemohl dopustit znásilnění – a to ani když ji opravdu násilím donutil k souloži.