Minulý týden policie konkurzního správce obvinila , že téměř 110 milionů korun z prodeje majetku převáděl na účty různých společností.

Na radnici byl už v té době místostarosta Petr Řezníček, který si na Wimmera pamatuje. Jednal s ním o koupi mateřské školy na Rozhledně a také tehdy, když armáda kupovala objekt na ubytovnu.

„Pan Wimmer způsobil městu mnoho starostí a hlavně finančních výdajů. Hovořím teď o prodeji komunikací uvnitř Transporty soukromé firmě. Prodej průmyslové zóny v roce 2000 byl podvod založený na nepravdivých údajích. Město bylo mylně informováno správcem Wimmerem i společností, jež pozemky od vlastníků vykupovala a prodala je s nevídaným ziskem, že jsou pozemky zasíťované. Nebyly, to jsou až teď. A pro Chrudim to bohužel znamenalo vrhnout se do obrovských investic. Kdo ve městě v té době znal kromě Wimmera pravdu, ať si sáhne do svědomí,“ tvrdí Petr Řezníček.

Okresního soud v Hradci Králové uvalil na Jaroslava Wimmera vazbu. Je to proto, aby bývalý správce Transporty v přípravním řízení neovlivňoval při vyšetřování důležité svědky. „Do tří měsíců by měl státní zástupce, který je tímto případem pověřen rozhodnout, zda podezřelý zůstane dál ve vazbě. Ta může trvat až rok, avšak snahou je, aby vazební řízení byla maximálně urychlena,“ uvedl místopředseda královéhradeckého soudu Zdeněk Šulc.

Pokud se vina v hlavním soudním líčení prokáže, hrozí Wimmerovi trest odnětí svobody na pět až dvanáct let vězení.

Jak vnímáte likvidaci zkrachovalé Transporty? Byla Chrudim podvedena? Diskutujte!