První má neoficiální přezdívku „šatnář". Po několikatýdenním řádění 32letého muže jsou totiž vykradené šatní skříňky v jedné z hlineckých firem, poté se zase vloupal do šatních skříněk v uzamčeném traktu lékárny v Litomyšli. Celkem pěti ženám ukradl kabelky i s doklady, bankovními kartami a hotovostí, škoda přesáhla devět tisíc korun.

A protože neměl dost, ještě ujel bez zaplacení od čerpací stanice. „Na jedné pumpě na Hlinecku jako spolujezdec natankoval do auta natural v hodnotě 1 210 korun. Peníze, které měl od řidiče k zaplacení, však na platbu nepoužil. Nasedl do auta a dal řidiči pokyn, že mohou odjet," uvedl policejní mluvčí Jiří Tesař.

V případě druhého stíhaného jde o 42letého brigádníka z Chomutova, který si přivydělával v jednom hradeckém hypermarketu na úseku masa a ryb. Za nezaplacené potraviny zde dluží přesně 224,70 koruny.

„Brigádník měl požádat kolegyni z oddělení uzenin, aby mu navážila půl kila uheráku a dvě klobásy. Protože měl hlad, na svém pracovišti je pak postupně snědl, aniž by zboží zaplatil. Z prodejní plochy si dále odebral dvoulitrovou kofolu, kterou si rovněž bez zaplacení odnesl do zázemí. Muž však netušil, že jej celou dobu sleduje ostraha na kamerovém systému," uvedla policejní mluvčí Lenka Burýšková.

Brigádníkovi, jehož krádež by jinak byla díky nízké škodě řešena jen jako přestupek, policisté přičetli, že za totéž byl v minulosti už odsouzen a v současné době byl v podmínce.

Šatnář sice tomu v podmínce není, i on však byl v posledních třech letech za krádeže odsouzen. Nyní se navíc podle obvinění dopustil neoprávněného padělání a pozměnění platebního prostředku.