Třicetiletý Vratislav Š. z Olomouce si v minulých dnech u pardubického okresního soudu vyslechl rozsudek za svoji nepřiměřenou reakci. Té se dopustil první den letošního roku před diskotékou Gimlet Na Olšinkách. Obžaloba ho vinila z toho, že o půl čtvrté ráno bodl před diskotékou pětadvacetiletého Pavla N. A to dokonce čtyřikrát!

Vše údajně začalo strkanicí o děvče

„Obžalovaný trávil silvestrovskou noc v Gimletu, kde hojně popíjel. Kolem půl čtvrté ráno pak vyšel ještě s dalšími lidmi ven. Celé události údajně předcházela potyčka, do které se vložil i bratr později zraněného muže. Důvodem prý byla nějaká holka,“ popsal nám začátek události jeden z pardubických policistů. Náhle pak Vratislav Š. vytáhl nůž a zasadil Pavlu N. několik ran zepředu na tělo.

Zní to skoro až neuvěřitelně, ale zraněný muž se z toho rychle dostal. Přesto, že si pobyl několik dnů v nemocnici, kde mu zašívali rány až devět centimetrů dlouhé, je nyní bez následků. Agresivní útočník však skončil za mřížemi.

„Pachatel, který měl v době tohoto činu přibližně dvě promile alkoholu, utekl. Druhý den ho pak na ubytovně, kde bydlí, policisté zadrželi. Našli u něj i nůž se dvanácticentimetrovou čepelí, který posloužil jako předmět doličný,“ řekl Deníku policista.

Pro trestný čin ublížení na zdraví pak Vratislav Š. skončil před pardubickým soudem. „Obžalovaný byl pro tento trestný čin odsouzen na čtyři a půl roku nepodmíněně,“ potvrdil nám rozsudek soudce Karel Gobernac, který se případem zabýval.

Podle soudu měl obžalovaný a vlastně i poškozený velké štěstí v tom, že nožem netrefil žádný důležitý vnitřní orgán, pouze svaly. „Verze útočníka i poškozeného se rozcházely, také svědci nic zásadního neřekli. Obžalovaný ale celou věc přiznal a projevil lítost,“ dodal pardubický soudce.