Obžalovaní muži 25. října loňského roku v opuštěném domě v Trutnově po společném popíjení alkoholických nápojů a vzájemné slovní rozepři napadli další Slováka Miroslava Mihála. „Jozef Nanár ho nejprve dvakrát udeřil do obličeje, poté kovovou tyčí do zad a hlavy. Po zlomení židle oba společně jejími kovovými částmi opakovaně udeřili poškozeného do do oblasti berců a stehen dolních končetin. Následně ho kolenem kopli do obličeje,“ uvedla státní zástupkyně Lenka Faltusová.

Obžalovaní způsobili Mihálovi velmi vážná zranění a po brutálním útoku nechali poškozeného na místě bez pomoci. Našel ho náhodný chodec, který zavolal záchrannou službu. Mihál na následky zranění 28. října zemřel.

Již dvanáctkrát soudně trestanému Jozefu Nanárovi udělil krajský soud přísnější trest i proto, že se navíc 2. října loňského roku, dopustil těžkého ublížení na zdraví. Vnikl do domu bývalé družky, kde fyzicky napadl jejího nového přítele a ukradl mu mobilní telefon. Tento trestný čin i vraždu přitom spáchal v době, kdy byl podmínečně propuště z vězení, kam byl poslán za znásilnění.

Podle soudních znalců je resocializace zvlášť nebezpečného recidivisty Jozefa Nanára podstatně snížena, u jeho bratra Radko Nanára je možná.
Rozsudek není pravomocný. Oba odsouzení se na místě odvolali, státní zástupkyně si v případu Jozefa Nanára ponechala lhůtu na rozmyšlenou.