"Policisté ho vyzvali, aby z vozidla vystoupil a předložil veškeré doklady potřebné pro řízení vozidla. Z jeho chování, zpomalených pohybů a nejisté chůze, pojali podezření, že je pod vlivem alkoholu. To jim potvrdila následně provedená dechová zkouška s výsledkem 3,96 promile," uvedla mluvčí krajského policejního ředitelství Andrea Muzikantová.

Řidič s naměřenými hodnotami podle jejích slov souhlasil a lékařské vyšetření spojené s odběrem krve nepožadoval. K požití alkoholu před jízdou se nakonec přiznal a uvedl, že alkoholem řešil osobní problémy.

Zástupkyně slavného rodu světských Vlasta Spilková představí premiérově v Chrudimi novou atrakci. Ta na pouť poputuje přímo z výroby.
Na chrudimskou pouť přijede přes 50 atrakcí. Ty podražily až o třetinu

"Na místě mu byl zadržen řidičský průkaz a další jízda mu byla zakázána. Případ si převzali kolegové z Heřmanova Městce a zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky. V případě odsouzení muži hrozí trest odnětí svobody až na 1 rok, peněžitý trest nebo zákaz činnosti," dodala mluvčí.

Podívejte se na zásah policistů ve videu:

Zdroj: Youtube