Jak uvedl policejní mluvčí Jiří Tesař, orientační text na návykové látky byl pozitivní na kanabis. To však nebylo vše, neboť policisté u dotyčného objevili také 46 gramů čisté sušiny rostliny se zápachem marihuany. „Případ si tak převzali kolegové z obvodního oddělení. Zda a o jak kvalitní marihuanu se jedná, ukáže expertíza," poznamenává Tesař.
Jednadvacetiletému řidiči nyní může soud uložit až jednoletý trest odnětí svobody, zákaz činnosti nebo propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty.

„Kdo neoprávněně pro vlastní potřebu přechovává v množství větším než malém omamnou látku konopí, pryskyřici z konopí nebo psychotropní látku obsahující jakýkoli tetrahydrokanabiol, izomer nebo jeho stereochemickou variantu (THC), dopouští se trestného činu přechovávání omamné a psychotropní látky a jedu," dodává policejní mluvčí.

Totálně opilá žena se povalovala na kraji silnice

Heřmanův Městec – Heřmanoměstečtí policisté vyjeli v neděli po druhé hodině odpolední prověřit oznámení povalující se ženy na silnici. Zakládalo se na pravdě. Na okraji frekventované silnice na začátku místní části Konopáč ve směru od Heřmanova Městce se povalovala v silně podnapilém stavu osmačtyřicetiletá žena.

„Svým jednáním bezprostředně ohrožovala svůj život a zdraví byla nejprve převezena na lékařské vyšetření do nemocnice a odtud následně na záchytku. Zde nadýchala 'úctyhodných' 3,48 promile alkoholu. Celou událost oznámili kolegové následně místně příslušnému správnímu orgánu k projednání přestupku," dodal policejní mluvčí Jiří Tesař.