Hlídka ho vyzvala k provedení dechové zkoušky. Ta byla negativní, ale policisté měli podezření, že z vozidla cítí marihuanu. Přistoupili k provedení testu na zjištění přítomnosti omamných a psychotropních látek ve slinách. S tímto testem 28letý řidič souhlasil, ale výsledek byl rovněž negativní.

Policistům to nedalo a přistoupili ke třetí variantě, kterou byla kontrola vozidla kvůli důvodnému podezření, že se konopí nachází ve vozidle. Při prohlídce vozidla byla na sedadle za řidičem nalezena papírová krabice, která byla zaplněna sušenými rostlinami. Řidič měl hlídce uvést, že si rostliny nasušil sám a že je má pro vlastní potřebu. O nálezu rostlin připomínající sušené konopí seté pak byli vyrozuměni policisté z Obvodního oddělení Chrast.

Další úkony probíhaly už na tamním obvodním oddělení. Osmadvacetiletý muž z Chrudimska policistům celou krabici dobrovolně vydal a byl ochoten k věci vypovídat. Celá záležitost skončila u chrudimských kriminalistů, kteří ve věci zahájili úkony v trestním řízení pro podezření ze spáchání trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy. Pokud bude muž uznán vinným, hrozí mu až pět let odnětí svobody nebo peněžitý trest.

(em)