Ukázalo se, že řídila pod vlivem návykové látky. Zkouška na alkohol byla negativní, ale test na návykové látky – cannabis – byl pozitivní. Policisté ženě zadrželi řidičský průkaz a další jízdu jí zakázali. Věc šetří třemošnické obvodní policejní oddělení.

Zloděj kácel dřevo

Janovice – Neznámý pachatel v prostorách Janovické obory odcizil deset kubíků dřevěných smrkových tesů, které dosahovaly délky pěti metrů. Předběžná škoda je vyčíslena na necelých 28 tisíc korun. Krádež šetří obvodní policejní oddělení Heřmanův Městec, neznámému zloději hrozí dva roky odnětí svobody.

Za barem jen neobsluhoval

Chrudim – Obvodní oddělení chrudimské policie šetří zpronevěru, které se měl dopustit dvacetiletý muž pracující jako obsluha baru. V únoru, březnu a dubnu si měl přijít na částku, která se pohybuje kolem 130 tisíc korun.

Málem otrava

Chrudim – V pátek odpoledne dostala městská policie oznámení o ležícím bezdomovci Na Kateřině. Strážníci u muže s trvalým bydlištěm ve Skutči provedli dechovou zkoušku na alkohol – měl 4, 19 promile. To už je dávka ohrožující život, a tak lékař v nemocnici rozhodl o jeho okamžité hospitalizaci.