Tělo neznámé ženy objevili v sobotu myslivci u rybníka. Totožnost mrtvé poodhalí soudní pitva. Po sobotním nálezu lidských ostatků v obci vyplouvají na povrch vzpomínky na zmizení mladé stopařky před více než dvěma lety. Tehdy se ztratila beze stopy.

„Je to smutné, navíc před Vánocemi,“ říkají lidé ve Sloupnici. Nález ostatků šetří od soboty policie, případ převzala královéhradecká krajská kriminálka. Nařízena byla soudní pitva. Ostatky našli v lokalitě Vilámov mezi Sloupnicí a Řetovou v rybníčku v lese. „Dedukce, které tu jsou, se vztahují ke všem pohřešovaným, ale právě i k té studentce. Snad jsou i nějaké indicie, které to potvrzují,“ říká muž ze Sloupnice, který si nepřál být jmenován. Jestli šlo skutečně o studentku z České Třebové, která se ztratila zřejmě při autostopu z Litomyšle 5. října 2006, potvrdí, nebo vyvrátí policie. Podle policejní mluvčí Evy Sichrové z Ústí nad Orlicí poskytnout informace zřejmě v úterý.

Svitavští kriminalisté se podílejí na hledání Natalie Chaloupkové, která zmizela cestou od zubaře z Litomyšle do České Třebové. Už více než dva roky nemají policisté o mladé dívce žádnou stopu. „Na podzim roku 2006, kdy se nevrátila domů, jsme prohledali okolí hlavních silnic na Českou Třebovou a Ústí nad Orlicí. Bohužel jsme nic nenašli,“ uvedl Dušan Schlögel ze svitavské kriminální policie v lednu letošního roku.

Po Natalii Chaloupkové bylo vyhlášeno pátrání v říjnu roku 2006. Tehdy jí bylo 16 let. Pátého října v jedenáct hodin odjela z Ústí do Litomyšle k zubaři na kontrolu. Odkud kolem druhé hodiny odpoledne z ordinace odešla, domů se však nevrátila.