Sedmaosmdesátiletému seniorovi pobývajícímu v úterý odpoledne na zahrádce svého domu na Chrastecku zbyly jen oči pro pláč. Záhy totiž zjistil, že byl sprostě okraden.

Při návratu ze zahrady muž spatřil cizí ženu, jak vychází ze dveří jeho domu. Když na ni zakřičel, co zde pohledává, dočkal se jen odpovědi, že jde o výkup starých obrazů. Žena pak okamžitě zamířila k brance, kde na ni čekaly další tři společnice ve věku mezi 18 až 20 lety. Všechny pak rychle odešly. Brzy nato senior zjistil, že mu z kuchyně a ložnice zmizelo 151 tisíc korun. Žena vycházející z domu byla ve věku mezi 40 až 50 lety, snědé pleti a silnější postavy. Měla dlouhé černé vlasy stažené do copu. Na sobě měla světlé oblečení s dlouhou sukní.

Podobný případ se odehrál v domě třiaosmdesátileté ženy z Chrudimi, u jejíhož domu se dopoledne zjevila neznámá žena, která uvedla, že přišla odečíst stav vodoměru. Již tehdy měla seniorka zbystřit. Když totiž ženě sdělila, že vodoměr nemá a užívá jen vlastní studnu, neznámá okamžitě změnila důvod své návštěvy s tím, že paní přináší jakýsi přeplatek. Důvěřivá důchodkyně ji vpustila do domu, kde proběhl otřepaný trik s výměnou bankovky a následné odhalení úkrytu financí, odvedení pozornosti a odcizení úspor. Seniorka tak nejen nezískala přeplatek, ale přišla o téměř 95 tisíc korun. Pachatelkou byla v tomto případě štíhlá žena bílé pleti ve věku 20 až 30 let se světlými vlasy. Na sobě měla světlé oblečení.

(lm, man)