Podle obžaloby muž čtrnáctiletého chlapce v královéhradeckém bytě své přítelkyně dvakrát přinutil k orálnímu sexu. Poprvé se tak stalo 9. prosince 2006, kdy se Bandy pokoušel i o anální soulož. Podruhé mladíka zneužil 15. ledna loňského roku. Poté nezletilému vyhrožoval zabitím v případě, že na policii nebo někomu jinému oznámí, že s ním měl sexuální styk.

Stejně jako v přípravném řízení a při červencovém hlavním líčení u soudu obžalovaný včera obvinění odmítl. „Není to pravda, nic takového jsem neudělal,“ tvrdil s tím, že syn jeho přítelkyně si znásilnění vymyslel proto, že obžalovaného neměl rád a chtěl, aby odešel od jeho matky a z bytu.

Poškozený mladík se o zneužití zmínil své učitelce, a ta případ oznámila na policii.

V červenci při hlavním líčení chlapec odmítl vypovídat. Vrchní soud však uložil hradeckému soudu poškozeného vyslechnout. Když včera vstoupil do jednací síně a uviděl Bandyho, roztřásl se, začal plakat a rychle opustil místnost. Vypovídal až v nepřítomnosti obžalovaného i veřejnosti. Podle předsedkyně senátu Anny Bímové poškozený věrohodně popsal násilné jednání obžalovaného. Rovněž soudní znalkyně v oborech psychiatrie a psychologie tvrdily, že výpověď chlapce, který utrpěl újmu na duševním zdraví, je věrohodná.

Senát poté Bandymu uložil opět sedmiletý pobyt za mřížemi. S ohledem na jeho možnou resocializaci a dosavadní bezúhonnost ho poslal do vězení s dozorem.

Ani pondělní rozsudek není pravomocný. Bandy se ihned odvolal, státní zástupce si ponechal lhůtu na rozmyšlenou.