Na počátku stálo oznámení na čtyřkolkáře „řádícího“ na louce pod Zbožnovem. Při příjezdu na místo už byla dvoučlenná posádka žluté čtyřkolky v Malhošti. Strážníci se s terénním Jeepem vydali po jejích stopách. Dostihnout lehkou terénní čtyřkolku se dařilo obtížně. Nakonec se ale štěstí obrátilo. Čtyřkolka odbočila z obchvatové komunikace do Zvěřinovy ulice, což se jí stalo osudnou.

Když se řidiče hlídka pokusila zastavit, ještě se pokusil ujet. Tomu ale strážníci zabránili zablokováním služebním vozidlem. „Kontrolou bylo zjištěno, že 26letému řidiči byl vysloven zákaz řízení motorových vozidel. Převzali si ho proto kolegové z Obvodního oddělení Policie ČR Skuteč pro podezření ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí,“ informuje vrchní strážník skutečské městské policie Jiří Stuna.

Případ předáním výtržníka na silném stroji neskončil. Jelikož se policistům zdálo jeho chování a reakce podezřelé a dechová zkouška na alkohol byla negativní, rozhodli se použít test na drogy. Ukázalo se, že se v odhadu nemýlili: Výsledek drogového testu byl pozitivní na THC, amfetaminy a metamfetaminy.

„Řidič byl vyzván k lékařskému vyšetření, kterému se podrobil. Skutečští policisté proto ve věci zahájili úkony v trestním řízení,“ potvrdila tisková mluvčí chrudimského územního odboru Policie ČR Věra Hamáčková.

„Městská policie Skuteč získala několik drogových testů, které je připravena efektivně využívat v boji proti řidičům - narkomanům,“ varuje ostatní konzumenty drog vrchní strážník Stuna.