Těchto činů se měl dopustit vůči své nezletilé neteři, které je nyní patnáct let. Obtěžoval ji přitom údajně od roku 2007.

Chtějí peníze, proto ze mě udělali pedofila

„V průběhu letních prázdnin v roce 2007 zastavil poškozenou nezletilou, jejíž věk znal, ve Vysokém Mýtě, uchopil ji za ruku a tu vložil do svých trenek s tím, že poškozené nařídil, aby uchopila jeho penis, respektive jej rukou stimulovala," uvedla v pondělí u soudu státní zástupkyně Lucie Žabková.

Obdobně si měl muž počínat mezi lety 2009 a 2011 v dalších šesti případech. Tentokrát v Opočně – Trusnově na Pardubicku.

„V důsledku tohoto jednání obžalovaného se od roku 2010 u poškozené nezletilé začala rozvíjet posttraumatická stresová porucha, jejíž příznaky trvají v závažné formě dosud," píše se v obžalobě.

Obžalovaný samostatně hospodařící rolník, který je ženatý a má děti, však tvrdí, že je všechno pouhou smyšlenkou.

„Je to nádherně vykonstruované. Nevím, jestli jí někdo nabádal. I výpovědi jejích sester se časem rozšiřují. Naposledy ze mě udělaly pedofila, který jim činil sexuální nabídky. Navíc poškozená mluvila o některých sexuálních praktikách pojmem, který jsem ani já ve svých padesáti letech neznal. Ona o tom přitom hovoří jako o chlebu, což vnímám s podivem," uvedl u soudu obžalovaný.

Celá kauza má podle něho jediný motiv. „Myslí si, že by ze mě mohlo něco kápnout," vysvětlil Aleš L., který při svém hospodaření obdělává dvě stě hektarů půdy a rok pracoval jako pedagog na učilišti.

„Zajímavé je, že jsem měl spoluvězně, který byl také z Vysokého Mýta. O mé kauze věděl a říkal, že mu moje neteř psala zprávy, že se jí líbí a že by se s ním chtěla sejít. Podotýkám, že je mu 47 let," dodal na svou obhajobu muž. Hrozí už až dvanáct let vězení.

Z úvahy se stala závažná obžaloba

- Aleše L. přivedla před soud slohová práce z pera jeho neteře na téma Čeho se nejvíce bojím?

- V textu se dívka své učitelce svěřila, že její otec, strýc a jejich přítel jsou pedofilové.

- Posléze svým příbuzným řekla, že lituje vytvoření práce, že si to měla nechat pro sebe.

- Nyní dívka údajně pláče, nespí, v noci chodí po domě a koupe se.