Milan Horych, Rudolf Tesárek a Josef Blažek tuto vysokou částku měli odcizit 17. ledna loňského roku z vozidla bezpečnostní agentury Agency of Security Fenix CIT u benzinové čerpací stanice na okraji Hořic v Podkrkonoší. Na skutku se podílel i Pavel Malý, který je nyní ve Vazební věznici v Liberci. Jeho případ bude projednávat soud v samostatném hlavním líčení.

Horych jako řidič bezpečnostní agentury společně s nic netušícím velitelem vozu Martinem Bláhou uvedený den převáželi peníze, které patřily převážně České spořitelně a část České národní bance, z Hradce Králové do Liberce. Oba ohlásili na policii přepadení. Až 19. května 2008 Horych kriminalistům sdělil, že došlo ke krádeži. „Bál jsem se o svou rodinu. Tesárek vyhrožoval, že moji manželku a dítě zabije,“ zdůvodnil při zahájení soudu Horych změnu své výpovědi. Uloupené peníze se nenašly. Obžalovaným u soudu, kde je jednání naplánováno do čtvrtka, hrozí trest odnětí svobody na pět až dvanáct let.
Do soudní síně dnes opět zamíří bývalá advokátka Jiřina Mošnová z Jičína a Pavel Voltr z Trutnova. Jak státní zástupkyně Marie Vitoušové uvedla v listopadu při zahájení hlavního líčení, oba obžalovaní od prosince 2000 do konce roku 2003 vstoupili do projektu výstavby optického kabelu akciové společnosti České radiokomunikace Praha. Podvodným jednáním se smlouvami vylákali na poškozených celkem 266 705 korun. Mimo to se pokusili vylákat další celkovou částku 14 479 564 korun. Proces má trvat až do pátku a obžalovaným hrozí až dvanáct let vězení.

Na lavici obžalovaných v úterý usednou Zdeněk Bláha a tři mladiství, kteří se měli dopustit trestného činu padělání a pozměňování peněz. Trestný čin měli spáchat v listopadu 2007, kdy se snažili udat falešné tisícikorunové bankovky.