Způsobil jí tím rozsáhlé poranění hlavy, trupu a končetin, z nichž nejzávažnější bylo pohmoždění mozku a zlomeniny žeber, pánve a horní části lýtkové kosti. Nebohá žena těmto zraněním loni 22. ledna podlehla v Krajské nemocnici v Pardubicích. Miloslav V. se z hlavního líčení omluvil a nechal se zastupovat najatým advokátem. Svůj krok zdůvodnil špatným psychickým stavem. Doložil to i posudkem lékaře.

Soud po zvážení důkazů dospěl k závěru, že se Miloslav V. dopustil vědomé nedbalosti, byť se prostřednictvím právníka domáhal zproštění obžaloby tvrzením, že bylo v uvedený den pološero a byl oslněn protijedoucími auty, než ženu srazil. „Tím se k nedbalosti doznal, protože jeho povinností bylo zastavit, když si nebyl jist, že může bezpečně pokračovat v jízdě, aniž by někoho ohrozil,“ míní soudce Petr Žanda.

Obžalovanému proto vyměřil trest odnětí svobody v délce trvání 18 měsíců s podmíněným odkladem na tři roky. Současně mu na dva roky zakázal řídit veškerá motorová vozidla. Advokát obžalovaného se na místě proti rozsudku odvolal. Státní zástupce byl s verdiktem spokojen. Pozůstalí byli s nároky na odškodnění odkázáni na občanskoprávní řízení. Škodu budou muset totiž vymáhat po firmě, v níž je Miloslav V. zaměstnán, neboť absolvoval služební cestu s firemním autem.