"Muž byl vyšší, robustní postavy, holohlavý, světlé pleti, na sobě měl krátkou tmavou bundu. Nikdy předtím jsem ho neviděla," popsala zloděje strážníkům.

Dosud bylo vše v pořádku, ale prodavačka udělala velkou chybu: nechala pětisicícovou bankovku ležet na pultu, když ji muž odvolal k vitríně s dalším zbožím se slovy, že si koupí všechno. Ale na to mu údajně nestačily peníze, které měl při sobě, a tak řekl, že si pro další ještě dojde. Z prodejny odešel a už se nevrátil a zboží za 149 korun zřejmě jako důkaz poctivosti ponechal na pultu. Jenže - když se žena od vitríny vrátila, zjistila, že pětitisícovka zmizela, a to zřejmě ve chvíli, kdy zákazníkovi otevírala vitrínu.

Pozor na vánoční večírky. Ilustrační foto
Pozor na firemní večírky! Je mi zima, třásl se muž, který spadl do Chrudimky

Strážníkům se nepodařilo pachatele v okolí nalézt. Každopádně pětitisícovou hranici, která už by znamenala spáchání trestného činu, nepřekročil.

"Jedná se tedy o podezření z porušení § 8/1,a,1, Z.č. 251/2016 Sb.- přestupek proti majetku- krádež. Bude se jím zabývat přestupková komise při městském úřadu," uvedli ve svodce strážníci.