Oči pro pláč zůstaly 86letému muži, který se nechal okrást dvěma podvodníky o statisíce korun.

Podle našich informací došlo k této krádeži ve čtvrtek dopoledne, kdy u jednoho rodinného domku v Dražkovicích zazvonili dva muži. Podle starého a laciného, bohužel však stále účinného scénáře se pak podvodníci do domku k seniorovi vnutili.

„Muži staříkovi řekli, že jsou z nějakých energetických závodů a že nesou přeplatek za elektřinu. Pak následoval klasický trik – měli větší bankovku, kterou chtěli rozměnit. Majitel domu tak oba muže pozval dovnitř,“ popsal nám začátek celé události jeden z pardubických policistů.

Muž odešel do druhé místnosti, odkud drobné peníze na rozměnění přinesl. „Tím tak zřejmě odkryl podvodníkům místo svých financí,“ dodal policista.
Poté se oba muži začali stařečkovi věnovat s tím, že potřebují podepsat různé tiskoviny, které jsou k vyplacení přeplatků potřeba.

„Majitel domku vlastně ani nepostřehl, že druhý z mužů se vytratil do vedlejší místnosti. Právě tam pak zloděj našel peníze. A že jich bylo! Z příručního trezorku si totiž vzal 650 tisíc korun,“ upřesnil policista.

S majitelem se pak oba falešní elektrikáři rozloučili a odešli. Teprve poté starší pán zjistil, že byl okraden!

„Těchto případů je skutečně moc, ovšem většinou se ztrácejí částky o dost menší. Tohle je nejvyšší ukradená suma, kterou podvodníci při těchto akcích získali,“ potvrdil nám pardubický policista.