V pondělí v odpoledních hodinách si strážníci Městské policie Lázně Bohdaneč všimli dalšího piráta silnic. Upozornil na sebe vlastní chybou.

„Vůz předjížděl dost nebezpečně, protože to bylo v mírné zatáčce a museli jsme snížit rychlost, abychom se s ním nesrazili,“ uvedl vrchní strážník Pavel Řehoř. „Vyrozuměli jsme radiostanicí druhý hlídkový vůz, který byl ve směru jízdy zeleného favoritu, aby auto zastavil a řidiče zkontroloval za předjíždění v místě, kde neměl náležitý rozhled, a zjistil, jestli třeba není opilý“.

Podezřelý vůz se ale druhé autohlídce ztratil. Ne však na dlouho. Strážníci jej po krátké chvíli vypátrali v boční ulici. „Jeden z trojice pasažérů se doznal k řízení vozidla, ale o žádném předjíždění prý nic nevěděl a strážníkům nechtěl ukázat ani řidičský průkaz, protože na to prý nemají pravomoce. Byl dost arogantní, a proto nás kolega přivolal na místo jako posilu. Muže jsme nakonec zadrželi a předali Policii ČR neboť vyšlo najevo, že řídil motorové vozidlo, i když má správním orgánem vysloven zákaz řízení,“ dodal Řehoř.

Aby toho nebylo málo, kromě zákazu řízení je muž rovněž na svobodě stíhán za výrobu drog. Za jejich výrobu mu však hrozí daleko větší trest, než za řízení přes soudní zákaz.