Nejprve vyjížděli k nálezu injekčních stříkaček u popelnic v Akátové ulici. Strážníkům byl telefonicky oznámen na linku 156 po 15. hodině. Hlídka na místě nalezla hned osm kusů použitích stříkaček. Ty byly uloženy do sběrného boxu a budou předány k odborné likvidaci.

Zajímavé rozuzlení měl výjezd ke krádeži, kterou nahlásila zaměstnankyně obchodního centra Billa v Chrudimi v 18.45. Na místě strážníci dopadli muže z Nových Hradů, který se pokoušel bez zaplacení pronést přes kasu čokoládu a alkohol v hodnotě 205 korun.

Na tom by ještě nebylo nic zvláštního, krádeže v obchodech mají strážníci poslední dobou na denním pořádku. Při ověřování totožnosti, ale bylo zjištěno, že dopadený zloděj je v celostátním pátrání.

Proto ho strážníci na žádost republikové policie neprodleně převezli na Obvodní oddělení Policie ČR Chrudim. Hlídku následoval dobrovolně, nebylo proto nutné použít žádné donucovací prostředky.

Hodinu po půlnoci zase strážce zákona zaměstnal vandal. Toho odhalil kamerový systém ve slatiňanské ulici TGM. Muž se ještě v doprovodu dalšího pohyboval okolo autobusové zastávky. Jeho terčem se stal mladý vzrostlý strom, se kterým zuřivě cloumal a následně jej dokonce ohnul až k zemi. Oba muži se poté vydali směrem ke kruhovému objezdu.

Na místo vyjela hlídka, která zjistila, že byl stromek nenávratně poškozen. Strážníci proto pořídili fotodokumentaci poškozené dřeviny.

Muž, odpovídající popisu pachatele, byl následně hlídkou dostižen. Jednalo se o Chrudimáka, který se k činu přiznal. Celý případ bude řešit přestupková komise Městského úřadu v Chrudimi.