Dva prodejci elektrické energie narazili na prosečskou vyhlášku, která podobní prodej zakazuje. Oznámit jim to však museli až skutečští strážníci. Ve čtvrtek krátce před jednou hodinou odpoledne dostali muži zákona oznámení, že v Proseči v místní části Podměstí chodí dům od domu dva muži a nabízí služby spojené s dodávkou elektrické energie. Neuběhlo ani deset minut a hlídka prodejce nalezla. „Pro podezření z porušení nařízení rady obce, která stanovuje zákaz podomního prodeje na katastru obce Proseč, s nimi byla věc zákonem stanoveným způsobem vyřešena," doplnil strážník Tomáš Brokl.

Před půl čtvrtou odpoledne dorazila na služebnu Městské policie Chrudim žena ze Sobětuch s tím, že ji kousl sousedův pes do zadní strany stehna. Čtyřnohý útočník se protáhl pletivem v brance a ženu při pokusu bránit své vlastní psy pokousal. Zranění nebyla příliš vážná, rána si vyžádala jeden steh. Strážníci tak po zadokumentování postoupí případ přestupkové komisi při Městském úřadu Chrudim.

 Za opilou ženou vyrazila hlídka hlineckých strážníků v noci se středy na čtvrtek. Asistovali totiž posádce rychlé záchranné služby z Pardubic při výjezdu na Budovcovo nábřeží, kde podle hlášení ležela jednapadesátiletá žena. Při její kontrole bylo zjištěno, že je namol opilá, strážníci jí naměřili více jak dvě promile alkoholu v dechu. Lékař ženu na místě vyšetřil a posléze strážníci předali pijanku rodině. Po vystřízlivění s ní byla celá událost řešena v přestupkovém řízení. 

LUKÁŠ VANÍČEK