Ve 14:16 hodin oznámila na linku 156 pracovnice prodejny Albert krádež.

Hlídka na místě zjistila muže narozeného v roce 1947, bytem Pardubice. Odcizil zboží v hodnotě 853 Kč. Strážníci mu za přestupek udělili blokovou pokutu. 1000 Kč. O půl hodiny později se ozvala linka 156 znovu, tentokrát šlo o krádež v prodejně Pramen na Borzně. Šlo o stejného výtečníka, jako na Borně, muž tentokrát odcizil zboží za 396 Kč .Vzhledem k tomu, že se skutku dopustil opakovaně, byl s ním sepsán zápis a věc bude postoupena k rozhodnutí Přestupkové komisi MěÚ Chrudim.

Za hodinu oznámil občan na linku 156 strážníkům, že v ulici ČS partyzánů jsou na vyhrazeném parkovišti R7 neoprávněně parkující vozidla. Hlídka domluvila jednomu řidiči.

V 16.08 hodin donesla žena z Chotěboře na služebnu městské policie mobilní telefon značky Siemens, který našla nad Širokými schody. Přístroj převzali a uložili do Ztrát a nálezů.

Potom již následovaly „Mikulášské“ výjezdy. V 19.25 hodin „čert a tři andělé“ nahlásili na domácí telefon služebny, že na Resslově náměstí před prodejnou obuvi leží na lavičce opilec. Hlídka nalezla v pasáži Žralok osmnáctiletou dívku pod vlivem alkoholu. Byla orientována v čase i prostoru a do místa bydliště ji odvedla její kamarádka.

Ve 22 hodin nahlásila na linku 156 žena, že v sídlišti U Stadionu poblíž domů 708 a 750 leží pod lampou opilec: Hlídka na uvedeném místě nalezla muže narozeného v roce .1946, bytem v Chrudimi . Byl pod vlivem alkoholu, orientován v čase i prostoru, hlídka jej doprovodila do nedalekého bydliště a předala manželce.

Ve 22.50 hodin volal anonym na linku 156, že před Muzeem je rvačka. Hlídka po příjezdu zjistila, že je na místě klid a podle slov skupinky mladíků již účastníci „strkanice“ odešli.

Půl hodiny po půlnoci požádalo obvodní oddělení Policie ČR strážníky o spolupráci. Hlídka vyjela ke Královské pivnici, kde se měla agresivní osoba, po které je vyhlášeno celostátní pátrání. Strážníci a policisté se postarali o převoz na obvodní oddělení Policie ČR. v pátrání.

Oznámení o dalším opilci přišlo o půl druhé hodině v noci. U firmy ERA PACK ležel opilý člověk. Hlídka zjistila, že jde o muže narozeného v roce 1953 bytem ve Slatiňanech. Byl předán synovi.

V 5.22 hodin požádal o příjezd hlídky muž, který oznámil, že došlo k vyhrocení rodinné situace a byl napaden vlastní manželkou Hlídka zjistila, že oznamovatel se chtěl pouze informovat o možnostech řešení rodinného problému. Byl náležitě poučen a dostal informativní prospekty. K žádnému zranění nedošlo.