Když vykoukl z okna, uviděl tři muže, kteří se mezi sebou prali, kopali a bouchali do lamp, do stromů i do telefonní budky. Jeden muž dokonce cpal druhého do plastové popelnice.

Strážník rváče okřikl, aby se zklidnili, jenže to zabralo jen na jednoho z nich, který z místa hned utekl. Další ze zbývajících výtržníků na muže zákona zařval: „Polez dolů, já tě rozsekám!" Když se poté strážník převlékl do uniformy, seběhl k agresorovi a žádal po něm, aby se legitimoval. Muž to odmítal a chtěl se ukrýt v sousedním domě i proti vůli jeho majitelů. Strážník ho tedy s užitím hmatů a chvatů z domu vytáhl a snažil se ho zajistit, za což se však dočkal jen dalšího odporu, nadávek i výhrůžek ublížením na zdraví.

Strážníkovi se podařilo muže zpacifikovat až po jeho svedení na zem a po použití slzotvorného plynu.

Agresora, jevícího známky intoxikace, pak držel na zemi až do příjezdu policie a později i záchranky, která muže ošetřila a převezla do pardubické nemocnice. Tam ale muž napadl zdravotníky a dokonce po nich plival, takže byl nutný opětovný zákrok pardubických mužů zákona.

Aktéři předprázdninové šarvátky se teď budou zodpovídat ze souběhu přestupků proti veřejnému pořádku a proti majetku před přestupkovou komisí.