Jaký byl student čtvrtého ročníku pardubické "chemičárny", který se rozhodl vraždit a poté se sám usmrtil jedem? Redakci Deníku se podařilo získat pár kusých informací.

"Já jsem ho osobně neznal, ale prý to byl takový podivín, který se s nikým moc nebavil. Údajně ho psychicky hodně poznamenal covid. Tu bombu vyrobenou z tlakového hrnce měl prý asi týden na pokoji intru, proto to tam v neděli policie prohledávala. Nepustili nás dovnitř, všude byla policejní páska. Museli jsme čekat ve třídě, až nás pustí," řekl jeden ze studentů pod příslibem nezveřejnění jeho jména.

V cíli bostonského maratonu v roce 2013 vybuchly dvě podomácku sestrojené nálože
Papiňák jako bomba? Pyrotechnici zkoumají výbušninu, kterou nastražil vrah

Jeho spolužák už je sdílnější. "Co se spekulovalo, Šimon byl na chlapy, o holky zájem neměl. Nosil stále sako a sebepoškozoval se. Bylo běžné, že si típal cigarety o dlaň," řekl.

Ve vrátnici domova mládeže žádné informace neposkytli, opět zaznělo, ať se redakce obrátí na tiskové oddělení policie. "Omlouvám se, ale žádné informace poskytovat nebudeme," potvrdil přísné embargo ředitel chrudimské průmyslovky František Mihulka.

Už z předcházejícch výpovědí vyplývalo, že Šimon Z. nezapadal do kolektivu, byl introvertní typ a měl špatný prospěch. Škola na jeho problémy rodiče upozorňovala, ale bez reakce.