Ze spáchané trestné činnosti převládalo vloupání do garáží. Vykradeno bylo celkem 10 garáží.

Místo aby slavil Silvestra, vloupal se neznámý zloděj do čajovny v Hlinsku. Ukradl finanční hotovost a poškodil sklo okna a dekoraci. Jeho nezákonným jednáním vznikla škoda ve výši 8.000 Kč.

O silvestrovské noci řádil vandal v Luži. Na parkovišti propíchal pneumatiky u dvou osobních vozidel a aby toho nebylo málo okny bytu prohodil část cihly a prázdnou láhev od vína. Rozbil tak čtyři skleněné výplně oken, balkónové dveře a poškodil dvě okenní žaluzie u bytu.
V Třemošnici se zabývají oznámenými případy krádeží vloupání do šesti garáží u rekreačních chat. Pachatel si odnesl prodlužovací kabely, vrtačku, klíče a šroubováky, řetězovou pilu a další věci. Škoda činí 7.100 Kč.

První den v novém roce po třetí hodině ranní neznámý poberta ukradl v jednom baru v Chrudimi kabelku i s doklady, finanční hotovostí a mobilním telefonem. Poškozená přišla o věci a peníze v celkové hodnotě 4.200 Kč.

Kolem patnácté hodiny začala hořet fritéza v kuchyni restaurantu v Chrasti. Na místě byl přítomen vyšetřovatel požárů hasičů, který stanovil jako příčinu vzniku požáru technickou závadu termostatu na fritéze. Požár způsobil škodu na kuchyňském zařízení ve výši 300.000 Kč. Škoda na interiéru a elektrických rozvodech je odhadována na 90.000 Kč.

Na obvodní oddělení ve Skutči oznámil v odpoledních hodinách poškozený muž, že byl podveden. Muž po předchozí ústní domluvě, odebral v měsíci říjnu 2009 v jeho nepřítomnosti v obci Dobrkov staré dřevěné trámy a fošny v hodnotě 17.000 Kč. Peníze měl kupující předat jeho otci. To se však nestalo a do současné doby nemá poškozený ani peníze ani trámy. Kontaktu s poškozeným se kupující vyhýbá – nebere telefony ani neodpovídá a e-maily.

Druhého ledna Hlinečtí policisté vyjeli do obce Dědová, kde došlo k požáru. Po příjezdu na místo policisté zjistili, že se vznítily usazené saze ve společném komíně bytového domu. Na místě zasahovala jednotka hasičského záchranného sboru Hlinsko. Jako příčina požárů byla stanovena technická závada na komíně. Hmotná škoda nebyla na místě zatím stanovena., ke zranění osob nedošlo.
Kolem šestnácté hodiny vyhrožoval podnapilý 48letý muž obsluze v pivnici v Chrasti. K fyzickému napadení nedošlo. Po příjezdu policejní hlídky muž ve svém jednání pokračoval a tak ho policisté zajistili a eskortovali na záchytku.

(ham)