Ta se podle obžaloby dopustila v srpnu loňského roku pokusu vraždy svých dvou nezletilých synů. Nejdříve jim a sobě podala léky na spaní v úmyslu je i sebe usmrtit. Staršímu třináctiletému synovi, který v té době spal, způsobila řeznou ránu na ruce, aby vykrvácel.

„Poškozený utrpěl řeznou ránu v délce pěti centimetrů na pravé části dlaňového zápěstí. Tato rána pronikla kůží a podkožím do hloubky asi tří milimetrů a nedošlo k zasažení žádných hlubších struktur, jako jsou třeba cévy, svaly a šlachy,“ uvedl v úterý u soudu soudní znalec z oboru lékařství Josef Pleskot. „Zranění poškozeného neohrožovalo bezprostředně na životě,“ dodal.

Předsedkyně senátu Anna Bímové poté přečetla výpověď zraněného syna obžalované ženy z přípravného řízení. Podle něho osudný den večer matka jemu, mladšímu bratrovi i sobě podala léky na spaní. „Nikdy před tím jsem prášky na spaní nebral,“ uvedl syn na policii. Když se před půl čtvrtou ráno probudil, měl již na ruce řeznou ránu. „Máma byla z toho všeho zhroucená. Byla nešťastná z táty. Mamka mi řekla: promiň. Tak mi bylo jasné, že to udělala ona. Když jsem se maminky zeptal proč, tak mi řekla, že chce jít do lepšího světa i s námi. Já jsem jí řekl, že nechci,“ uvedl v přípravném řízení starší syn obžalované.

Krajský soud by měl verdikt nad Marií Markovou vynést ve středu.