Zhruba po pěti měsících zamíří v pondělí opět ke krajskému soudu pětačtyřicetiletý Štefan Bandy z Hradce Králové. Letos v červenci ho stejný soud poslal na sedm let do vězení s dozorem za znásilnění a vydírání čtrnáctiletého syna jeho přítelkyně. Avšak vrchní soud vrátil případ do Hradce k dalšímu projednání.

V úterý bude pokračovat soudní jednání, v němž žalobce Jindřich Litomiský požaduje od královéhradecké fakultní nemocnice omluvu a odškodné ve výši jednoho milionu korun. Podle Litomiského mají tři lékaři nemocnice na svědomí smrt nejen jeho manželky, ale i nenarozeného syna.

Vynesením rozsudku by mělo ve středu u hradeckého krajského soudu skončit hlavní líčení s Rusem Dmitrijem Nikitinem. Muž je obžalován z vraždy svého krajana Dmitrije Brjanceva, významného ruského baletního choreografa.

Ve čtvrtek začne hlavní líčení s Jiřím Robešem, který čelí obžalobě z pokusu vraždy a několika jiných trestných činů. Měl se jich dopustit letos v březnu ve Starém Bydžově na Královéhradecku. Za použití násilí vnikl do místního poštovního úřadu a pomocí výbušnin se pokusil otevřít trezor. Odcizil jen menší hotovost. Byl vyrušen policejní hlídkou, na kterou dvakrát vystřelil. Naštěstí nikdo nebyl zraněn.

Krajský soud bude v pátek znovu řešit znásilnění nezletilé dívky, kterého se měl dopustit dvacetiletý Pavel Hušo letos začátkem února v Hronově. Mělo se tak stát na večírku s alkoholem a drogou.

Poslední pracovní den tohoto týdne bude hradecký krajský soud projednávat také další případ podvodu. Z něho jsou obžalováni Jitka Kalbermatter a Dušan Pešta. Svým podvodným jednáním na Rychnovsku měli poškozeným způsobit škodu za zhruba dva a tři čtvrtě milionu korun.