Aktéry v celé kauze, o které náš Deník informoval, by měli být sportovní trenér a jeho nezletilý svěřenec!

Pardubická policie již devianta obvinila

Podle našich informací již pardubická policie jedenapadesáti­letého muže obvinila z trestného činu pohlavního zneužívání. „Obviněný jako trenér sportovního oddílu údajně osahával a líbal na intimních místech osobu mladší patnácti let, která byla svěřena do jeho dozoru,“ potvrdila našemu Deníku mluvčí pardubické policie Markéta Janovská. Podle našich informací se jednalo o chlapce.

Kriminalisté podali podnět k návrhu na vzetí obviněného do vazby, což státní zástupce a soud akceptovali. Na celý případ bylo z důvodu věku poškozeného uvaleno informační embargo. „K případu nebudeme podávat žádné další bližší informace,“ dodala Markéta Janovská.

Jaký sport a v jakém oddíle ho chlapec provozoval? Naše redakce to ví, ovšem „náhubkový“ zákon toto zveřejnění neumožňuje. Podle těchto indícií by totiž pak bylo již velice jednoduché identifikovat oběť i pachatele. A to je nyní nezákonné! „Zveřejnit by se dalo snad jen to, že sport to není nijak rozšířený a těchto klubů v Pardubicích moc není. V žádném případě se tedy nejedná o fotbal či hokej. V oddíle jsou namícháni chlapci i dívky,“ řekl našemu Deníku dobře informovaný zdroj.

V minulých dnech již také obviněný 51letý trenér putoval do vazby. Pomohla k tomu i domovní prohlídka, kterou u pachatele policie provedla.

„Muž měl doma důkazní materiály o celé věci. Některé svoje praktiky s chlapcem si totiž natáčel a fotil,“ potvrdil našemu Deníku zdroj. Podle něj prý k tomuto trestnému činu docházelo několikrát za poslední dva měsíce.

Jak se podařilo Pardubickému deníku zjistit, k odhalení případu pomohla náhoda. „Chlapec nepřišel a neoznámil to. Spíš se k tomu došlo tím, že tento muž již kdysi podobné oplétačky měl, a tak se tak nějak kolem toho šlo a když se někdo toho chlapce na podobné zkušenosti zeptal, tak to teprve řekl,“ prozradil našemu Deníku jeden z pardubických policistů.

Za tento trestný čin hrozí pachateli až deset let odnětí svobody a s největší pravděpodobností i ústavní sexuologická léčba.